Suunnistuksen pitkien matkojen SM-kilpailut R1 ja R2 7.–8.9.2019

OK Raseborg järjestää yhdessä Hiidenkiertäjien ja FU-47:n kanssa suunnistuksen pitkien matkojen SM-kilpailut R1 ja R2.

Kilpailun verkkosivuille pääset täältä

Vårtävling 2018

OK Raseborg arrangera nationell orienteringstävling i Bromarv söndagen den 20 maj 2018.


Tävlingsinbjudan (uppdaterad den 3 april 2018)

Bilder från tävlingsterrängen (den 11 maj 2018)

Tävlingsdirektiv (den 20 maj 2018)

Startlistorna på resultattjänstens webbsida (uppdaterad den 17 maj)

Resultat

Mellantider

Rutthärvel

Bilder från tävlingen (privatbruk tillåtet utan särskilt tillstånd)

Motionsorienteringens resultat

Motionsorienteringens mellantider

Motionsorienteringens rutthärvel

Google terrängbilder

Bromarvs vackra landskap.

2018 Kevätkilpailu

OK Raseborg järjesti kansallisen suunnistuskilpailun Bromarvissa sunnuntaina 20. toukokuuta.

 

Kilpailukutsu (kutsua päivitetty 2.4.2018)

Kuvia kilpailumaastosta (11.5.2018)

Kilpailuohjeet (20.5.2018)

Lähtöluettelot tulospalvelun verkkosivuilla (päivitetty 17.5.)

Tulokset

Väliajat

Kilpasarjojen reittihärveli

Valokuvia kilpailuista (yksityiskäyttö sallittu ilman eri lupaa)

Kuntosuunnistuksen tulokset

Kuntosuunnistuksen väliajat

Kuntosuunnistuksen reittihärveli

Google maastokuvaa

Bromarvin upeita maisemia.

Aktuellt

Sprint 25.3.2018, Västerby

Resultat / Mellantider

Herrar 1,5km (tid utan respit)

1. Thomas Rehn 7.49 (9.01)
2. Erik Haajanen 7.56 (7.56)
3. Roald von Schoultz 8.03 (11.39)
4. Björn-Erik Wickholm 8.09 (12.28)
5. Leif Haajanen 8.17 (11.17)
6. Jörgen Nyman 8.23 (10.59)
7. Otto von Frenckell 8.56 (12.32)
8. Karl-Emil Lemström 9.08 (10.23)
9. Ville Forsström 9.54 (9.54)
10. Stefan Fiskars 10.06 (11.42)
11. Marcus Smedslund 10.18 (11.33)
12. Leif Kämpe 10.30 (16.30)
13. Rasmus Tenkanen 10.46 (14.01)
14. Magnus Lindroos 11.18 (12.30)
15. Johan Lindholm 11.33 (11.45)
16. André Lindroos 11.39 (11.39)
17. Jouko Nurmiainen 11.40 (13.04)
18. Jan Täppinen 12.04 (13.28)
19. Kristian Forsell 19.18 (23.18)
20. Per-Olof Söderström 41.48 (54.25)

Damer 1,5km (tid utan respit)
1. Rita Forsström 11.01 (15.37)
2. Åsa von Schoultz 11.24 (12.36)
3. Rina von Frenckell 11.59 (15.11)
4. Christina Lönnberg 12.54 (16.54)
5. Leni Windahl 13.08 (18.32)
6. Siri Lindroos 13.53 (16.08)
7. Anette Sjöberg 14.18 (15.30)
8. Charlotta Wolff 14.19 (14.55)
9. Pia Westerberg 15.04 (16.52)
10. Citha Dahl 15.12 (17.00)
11. Matilda Smedslund 16.22 (18.02)
12. Carita Aminoff 19.54 (25.30)
13. Hannele Bäck 21.08 (25.44)
14. Hanna Söderström 25.08 (25.08)
15. Elsa Nurmiainen 29.16 (34.26)