Keskiviikkorastit 2019

Päivä Paikka Opastus Järjestäjät Lisätietoja Tulokset

OK Raseborgin keskiviikkorastit: Radat A noin 7 km, B noin 5 km, C noin 3 km sekä D- ja E-radat nuorille ja aloittelijoille. Karttamaksu 7 €, juniorit alle 20 v ja OKR:n jäsenet ilmaiseksi. Maksu käteisellä, ePassilla, Liikuntasetelillä tai Virikesetelillä. Suunnistajat suunnistavat omalla vastuullaan (lisätietoja suunnistajan vakuutusmahdollisuuksista on täällä) ja ilmoittautuvat aina lähdössä ja maalissa. Lähdöt 17.00–19.00.

RASTILIPPU-PALVELU

Ke 10.4.

Högsand

Tie 25, Lappohjan liittymä

Benny Forsström, Marcus Baarman, Pamela Roth

Suunnistajan Kauppa

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 17.4. Baggby Tie 25, Wi-Box, Horsbäck

Magnus Lindroos, André Lindroos, Anette Sjöberg, Maria Danskanen

 

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 24.4. Joddböle Tie 186, Fagervikin risteys

Jouko Nurmiainen, Pia Westerberg, Charlotta Wolff, Jarmo Huttunen

Lähtöajat tavalliseen tapaan klo 17.00–19.00, mutta lisäksi mahdollisuus yösuunnistukseen, lähtöajat klo 21.30–22.00.

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 8.5. Falkgölen, Österby Tie 52, Falkgölenin risteys

Ove Forsström, Rita Forsström, Christina Lönnberg

 

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 15.5. Inkoon pururata Tie 51, Inkoon liittymä

Leif Haajanen, Viktor Bäck, Hannele Bäck, Ulrika Haajanen

World Orienteering Day

Suunnistajan Kauppa

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 22.5. Västerby storträsk Tie 25, Trollbölen liittymä

Jörgen Nyman, Jan Täppinen, Cedrik Sandell, Citha Dahl

 

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 5.6. Undermalm Tie 111, n. 1km liittymästä tieltä 52

Sune Forsström, Kaj Hällfors, Anne Forsström

Viestiharjoitus

Juniorcupin 1. osakilpailu

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 12.6. Siuntio Karskogintie 649

Tom Lemström, Karl Emil Lemström, Kenneth Lindholm

Juniorcupin 2. osakilpailu

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 19.6. Risten Tie 186, risteys n. 2km etelään tieltä 25

Malin Danielsson, Heikki Lempinen, Jan Wasström, Stig Danielsson

 

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 26.6. Fagervik Tie 1050, Fagervikin ruukki

Otto von Frenckell, Robert von Frenckell, Catarina von Frenckell

 

Tulokset
Väliajat
 

Ke 3.7. Lappohja Tie 25, Rintamamuseon lähellä

Bengt Fagerlund, Rolf Rönnberg, Lisette Sjöblom, Mikaela Lindgren

Juniorcupin 3. osakilpailu

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 10.7. Vahrs Tie 51, Björnvikenin uimarannan risteys

André Nylund, Johan Lindholm, Roy Wickholm, Sara Lindholm

 

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 17.7. Västerby Grabbskog Tie 52, Tammisaaren portti

Mats Lundström, Mikael Nyholm, Kimmo Mäki

 

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 24.7. Ovanmalm Tie 111, n. 2km liittymästä tieltä 52

Lasse Lindholm, Carita Aminoff, Magnus Mannström, Börje Broberg

 

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 31.7. Flacksjö Tie 111, Kuovilan risteys

Andreas Löfroos, Peter Sjöholm, Stefan Fiskars, Leif Kämpe

Seuran mestaruuskilpailu, päivä

Juniorcupin 4. osakilpailu

Suunnistajan Kauppa

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 7.8. Hanko Tie 25, Hanko

Kalevi Pienimäki, Pär-Olof Söderström, Hanna Söderström, Marit Pienimäki

 

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 14.8. Sköldargård, Österby Tie 52, Sköldargårdin liittymä

Ville Forsström, Calle Forsström, Peter Fagerström, Mats Smedslund

Juniorcupin 5. osakilpailu

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 21.8. Bromarv Tie 1081, Riilahdentien risteys

Hans Randström, Rolf Andström, Jan Lång, Gun-Viol Lång

 

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 28.8. Harparskog Tie 25, Harparskogin ja Skogbyn liittymä

Björn-Erik Wickholm, Thomas Rehn, Börje Sten

Juniorcupin 6. osakilpailu

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

La 7.9. Fiskari Opastus ja pysäköinti SM-kilpailuohjeiden mukaan, pysäköintihinta 5€/auto

SM-pitkien kisaorganisaatio, ratasuunnittelu Arvo Paulin

SM-kisojen kuntosuunnistus yhteistyössä FU-47:n & HiKi:n kanssa, kartanmyynti kilpailuinfon vieressä, erikoishinta 10€/kartta kaikille, lähtöajat klo 10–12.

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Su 8.9. Fiskari Opastus ja pysäköinti SM-kilpailuohjeiden mukaan, pysäköintihinta 5€/auto

SM-pitkien kisaorganisaatio, ratasuunnittelu Arvo Paulin

SM-kisojen kuntosuunnistus yhteistyössä FU-47:n & HiKi:n kanssa, kartanmyynti kilpailuinfon vieressä, erikoishinta 10€/kartta kaikille, lähtöajat klo 10–12.

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 11.9. Fiskari Tie 104, Fiskarin torilta reilut 3 km Isokiskontietä

Sune Forsström, Kaj Hällfors

SM-pitkän finaalimaaston kilparasteista suunnitellut radat, lähtöajat klo 16.30–18.30.

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli

Ke 18.9. Predium Tie 25, Prediumin liittymä

Kristian Forsell, Ritva Forsell, Jonna Öblom

Seuran mestaruuskilpailu, yö, huom. lähtöajat klo 20.30–21.30. (Lisäksi avoin kuntosuunnistus päivänvalossa, lähdöt klo 17.00–18.00. Valoisalla jo suunnistaneet eivät voi osallistua seuran yömestaruuskisaan.)

Tulokset
Väliajat
Reittihärveli